Ознака: Азија
Свет 12:50

Пелоси ја почна турнејата низ Азија, возможна е и посета на островот Тајван

Свет 13:24

АЗИЈА ИМА ПОТРЕБА ОД РУСКА НАФТА: Индија годинава потрошила 60 милиони барели руска нафта, а минатата година само 12 милиони

Свет 12:02

САД најавија крајбрежно присуство околу Кина за да го спречат нелегалниот риболов

ИНФЛАЦИЈА ВО САД: Азиските инвеститори претпазливи пред објавувањето на извештајот

На европските берзи денеска се тргува внимателно, ситуацијата е слична и на азиските

Индексите на азиските берзи пораснаа од најниските нивоа во последната година

Пад на Азиските берзи по вчерашниот пик, доларот зајакнува во однос на јапонскиот јен

Свет 11:00

Пандемијата од Ковид-19 е во критична фаза во Азиско-пацифичкиот регион

Свет 10:28

Пандемијата доведе до екстремна сиромаштија 80 милиони лица во Азија

Свет 14:10

(ВИДЕО) Голема трагедија во Лаос: Се урна брана, стотици луѓе се исчезнати