Ознака: бајден
Свет 12:24

БАЈДЕН: Треба да отфрлиме да живееме во земја каде црномурестите живеат во страв да не бидат застрелани поради бојата на нивната кожа

Свет 09:34

БАЈДЕН ЗА ЗАТВОРСКАТА ФОТОГРАФИЈА НА ДОНАЛД ТРАМП: Го видов тоа на телевизија, згодно момче, прекрасно момче, убав дечко

Свет 09:19

БЕЛАТА КУЌА: Џо Бајден и Зеленски ноќеска разговараа за обуката на украински пилоти на Ф-16, која САД ќе ја почнат во октомври

Свет 09:33

ШОЛЦ: Малку е веројатно дека Трамп ќе се врати во Белата куќа, поверојатно е дека Џо Бајден ќе биде реизбран, ги разгледуваме сите сценарија

Свет 10:06

БИ-БИ-СИ: Џо Бајден изјави дека што е можно поскоро ќе отпатува на Хаваите, по критиките за неговиот одговор за пожарите со 100 жртви

Свет 13:43

САД: Обвинител Вајс доби статус на специјален, откако не успеаја преговорите за признавање вина на Хантер Бајден, синот на Џо Бајден

Свет 12:43

(видео) САМИТ ВО ВИЛНУС: Новинар го праша Зеленски колку време ќе и треба на Украина за влез во НАТО, Бајден одговори 1 час и 20 мин.

Свет 09:17

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД ВО ЕВРОПА: Џо Бајден вечерва во Лондон, утре ќе се сретне со кралот Чарлс Трети, а ќе ги посети и Литванија и Финска

Свет 10:42

БАЈДЕН: Украина не е подготвена за членство во НАТО, нема консензус за тоа, среде војна, да биде внесена во семејството на Алијансата

Свет 11:30

ВАШИНГТОН ПОСТ: Бајден одобри испраќање касетни бомби од САД во Украина, забранети со конвенција од 2008 г. оти убиваат и цивили