Ознака: Берлин
Свет 13:19

СРЕДБА ВО БЕРЛИН: Шолц и Ципрас разговарале за економските и геополитичките случувања во Европа и во светот

ШТРАЈК ВО ГЕРМАНИЈА: Откажани сите 300 летови од берлинскиот аеродром Бранденбург, синдикатот бара поголема плата за 500 евра

Свет 09:13

УКРАИНСКИОТ АМБАСАДОР ВО БЕРЛИН: Мирот не паѓа од небо, мора да се борите, а ние Украинците го правиме тоа за сите Европејци

Свет 11:38

(видео) Експлодираше најголемиот цилиндричен аквариум во светот, еден милион литри вода и 1.500 риби се излеаја на улиците во Берлин

Свет 14:45

ГЕРМАНИЈА: Активисти повторно се обидоа насилно да влезат во меѓународниот аеродром во Берлин

НАШАТА ДЕЛЕГАЦИЈА НА САМИТ ВО БЕРЛИН: Ковачевски со Шолц на црвен тепих, Османи со рацете в џеб држи чекор покрај тепихот

Свет 09:52

Самит на Берлинскиот процес: Се очекува да бидат потпишани три регионални договори за мобилност

СПАСОВСКИ ДУВНА 46 СВЕЌИ ВО БЕРЛИН: Благодарност за изненадувањето од мојот тим на Берлински процес и од нашата Амбасада

Свет 14:01

АНКЕТА: Половина од Германците нема да користат јавен превоз, евтините билети ги натрупаа возовите и создадоа метеж

Свет 12:05

ВИКЕНДОВ ВО БЕРЛИН: НАТО ќе прави долгорочна стратегија за односот кон Русија и ќе се расправа за влезот на Финска и Шведска