Ознака: бислимовски

БИСЛИМОВСКИ: Поарчивме 30 милиони евра за непланиран увоз на струја поради недозволени миграции од слободен на регулиран пазар

БИСЛИМОВСКИ: Граѓаните да покажат трпение ако има проблеми со парното, во Србија и во Италија е одложен почетокот на грејната сезона

БИСЛИМОВСКИ: Да видиме каде сме, што сме, да проанализираме, па потоа ќе видиме дали ќе има поскапување или поевтинување на струјата

БИСЛИМОВСКИ: Струјата нема да поскапи до Нова година, цената од 2019-та не ја одредува РКЕ туку ЕСМ сами, со одлука на Владата

БИСЛИМОВСКИ: Читам шеги за препораките во некои земји да се тушираат кратко, но верувајте ѓаволот ја однесе шегата, мора да се штеди!

БИСЛИМОВСКИ: Граѓаните од секогаш плаќале мрежарина, ако има незадоволни да пријават, а ЕВН се должни да коригираат

БИСЛИМОВСКИ: Граѓаните да бидат спокојни, ги сторниравме сметките на БЕГ за парното греење во август, корисниците ќе добијат нови

БИСЛИМОВСКИ ШТЕДИ СТРУЈА: Јас се качував по скали, а не со лифт оти имам и проблеми сo тежината, па сакам да ја намалам по скали

БИСЛИМОВСКИ: Од полноќ дизелот ќе поевтини за два денара, а тие што не ставија на билборд јавно да ни се извинат и да кажат оти лажеле

БИСЛИМОВСКИ: Од полноќ пак ќе ја намалиме цената на бензините за 1,5 денари за литар, а дизелот ќе се продава по иста цена