Ознака: бразил
Свет 09:12

БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НЕПОЖЕЛЕН ВО ИЗРАЕЛ: Причина е тоа што Лула го спореди бомбардирањето на Газа со Холокаустот

Свет 09:26

БРАЗИЛ: Лула смени дел од раководството на разузнавачката агенција поради незаконско шпионирање на непријатели на Болсонаро

Свет 10:08

ЛУЛА ДА СИЛВА: Рускиот претседател Путин ќе биде поканет на самитот Г20 што ќе се одржи во Бразил во септември 2024 година

Спорт 09:53

МЕСИ ЗА НАТПРЕВАРОТ СО БРАЗИЛ: Не можевме да се концентрираме на играта додека полицијата на трибините тепаше луѓе

Свет 12:43

РЕАКЦИИ ОД Ј. АМЕРИКА: Чиле и Колумбија ги повлекоа амбасадорите од Израел, а Бразил повика итно да прекине да убиваат деца

ТАЖНА ГЛЕТКА ВО БРАЗИЛ: Мртви повеќе од 100 делфини, можна причина е историската суша и рекордно високите температури на водата

Спорт 11:01

ИЗБОР НА СЕЛЕКТОР: Карло Анчелоти в година ќе го води Бразил на Копа Америка, уверен е претседателот Едналдо Родригез

Свет 11:32

ЏОН КИРБИ: Бразилскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва „како папагал ја повторува руската и кинеската пропаганда“

БРАЗИЛСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ЛУЛА: На земјите во развој им треба постабилна валута од доларот

Свет 18:51

ХОРОР ВО ДЕТСКА ГРАДИНКА: Напаѓач со секира убил најмалку 4 деца во Блуменау во Бразил, каде е прогласена тридневна жалост