Ознака: Бугарија
Свет 07:31

БУГАРИТЕ ЗА 3 ГОДИНИ 6 ПАТИ НА ИЗБОРИ: Денеска избираат 240 пратеници на Народното собрание на Бугарија и 17 за Европарламентот

Главчев и Радев по инаугурацијата на Сиљановска-Давкова: Договорите мора строго да се спроведуваат

Свет 11:33

БУГАРИЈА ПАК НА ИЗБОРИ: Собранието ја инаугурира 10-та преодна влада во историјата на државата и 6-та во последните 4 години

Свет 11:41

Радев продолжува со консултациите за именување привремен премиер

Свет 09:44

ЗАГЛАВИ РОТИРАЧКИОТ ПРЕМИЕР: Габриел денеска ќе го врати мандатот откако не успеа да состави нова влада на Бугарија

БПЦ: По долго боледување на 79-годишна возраст синоќа во 22:22 часот на ВМА во Софија почина патријархот Неофит

МНР НА БУГАРИЈА: Политичката елита во Скопје да покаже политичка зрелост и да ги спроведе обврските преземени во 2022 г.

Свет 08:04

БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ПОДНЕСЕ ОСТАВКА: Ова не е политичка игра, ова е почитување на даден збор и израз на доследност, вели Денков

БУГАРСКИ НСИ: 51.000 македонски државјани во јануари биле гости во Бугарија, а само 29.000 Бугари дошле во Македонија

БУГАРИН НЕПОЖЕЛЕН ВО БУГАРСКАТА ИСТОРИЈА: Гревот на филологот Драганов е што ја ширел вистината за Македонија во Русија