Ознака: деца
Свет 09:22

УНИЦЕФ ПРЕДУПРЕДУВА: 600.000 деца во Рафа нема каде да одат на безбедно во случај на израелски напад и принудно раселување

Свет 08:38

УЖАСНИ БРОЈКИ ОД ВОЈНАТА: На секои 10 минути загинува по едно дете во Појасот Газа, соопшти УНРВА, агенцијата на ОН

ДЕЦАТА ИМ ДАВААТ ПРИМЕР НА ВОЗРАСНИТЕ: Аплаузи од 6.500 посетители за песните под мотото „Македонија да ја чуваме“

Свет 14:05

СЗО: Деца умираат од глад во Газа, апелираме Израел да се погрижи хуманитарната помош да се доставува безбедно и редовно

Свет 10:38

УКРАДЕНО ДЕТСТВО: Повеќе од 500.000 деца во Газа не одат на училиште поради војната со Израел, која создава изгубена генерација

Свет 14:05

(видео) ЗА ИЗГУБЕНИТЕ 11.500 ДЕТСКИ ЖИВОТИ: Детска облека поставена на 5 км должина на плажа за спомен на убиените деца во Газа

СКАНДАЛ ВО ВЕЛЕС: Директор на основно училиште ги оставил децата без греење среде зима со минусни температури

Свет 13:01

ГРИФИТС: Во Газа телата се оставени на улица, луѓето гладуваат, жените не можат безбедно да раѓаат, а децата да се вакцинираат

СТРУГА СЕ ПОДГОТВУВА ЗА БАДНИК: 600 деца ќе учестуваат на Бадниковата поворка, што в сабота ќе се одржи низ струшките улици

Свет 13:07

ЗЕЛЕНСКИ: Со тоа што ни давате пари или оружје, вие се издржувате себеси, ги спасувате вашите деца од Русија, а не нашите