Ознака: деца
Свет 13:07

ЗЕЛЕНСКИ: Со тоа што ни давате пари или оружје, вие се издржувате себеси, ги спасувате вашите деца од Русија, а не нашите

Свет 10:16

СЕМЕЈНА ТРАГЕДИЈА ВО ФРАНЦИЈА: Во стан најдени мртви жена и нејзините 4 деца, се трага по 33-годишниот маж, кој е во бегство

Свет 10:24

ТРАГИЧЕН ПОЖАР ВО САД: Загинаа 5 деца во запалена двокатна зграда во Аризона додека нивниот татко бил на божикен шопинг

Свет 13:35

ОН: Во војната меѓу Израел и Хамас на секои 10 минути се убива по едно дете, а по две се повредени, за еден месец загинаа 4.000 деца

Свет 09:00

АЛАРМ ОД УНИЦЕФ: Во Појасот Газа секојдневно се убиени или повредени повеќе од 420 деца, таму ситуацијата се влошува од час во час

Свет 14:38

ЦРНИ БРОЈКИ ОД БЛИСКИОТ ИСТОК: Во војната помеѓу Израел и Хамас загинале 8.306 луѓе од кои 3.457 деца и 2.136 жени

Свет 11:11

ААП: Во САД 4.752 деца го загубиле животот од прострелни рани во 2021 година, последната за која се достапни податоци

БРАК И СЕМЕЈСТВО: Вонбрачно се родени 13,7 отсто од децата во Македонија, во Словенија 57,7, во Бугарија 59,9, а во ЕУ над 50 проценти

МАЛ БИТОЛСКИ МОНМАРТР СТАНУВА ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ: Деца од ликовно студио во политички оган меѓу Македонија и Бугарија

Свет 14:38

ФРАНЦИЈА ВО ШОК: Маж со нож избоде тригодишни деца кои си играле во парк, животите на три од жртвите се во опасност