Ознака: димитров

ДИМИТРОВ: Чесните против нечесните е најважна битка за иднината на нашите деца

Димитров во сефте посета по затворањето на границите: Во Белград на разговори со Дачиќ

ДИМИТРОВ: Влегов во Вила Водно со очила за сонце, ама веднаш ме препознаа

МНР: Димитров на онлајн конференција за дипломатија во кризни времиња и коронавирус

ДИМИТРОВ НА ВИРТУЕЛЕН САМИТ: Ја имам честа прв да ја претставувам земјава како полноправна членка на НАТО

ДИМИТРОВ: Во земјава со помош на МНР вративме 2.020 наши државјани, а успеавме дури и од Јужна Америка

ДИМИТРОВ: Благодетите и помошта од НАТО и од ЕУ граѓаните ги гледаат и чувствуваат и сега во борбата на нашата земја против коронавирусот

ДИМИТРОВ: Пред малку ми се јави италијанскиот колега Луиџи Ди Мајо и ни честиташе за ЕУ

ДИМИТРОВ: Во карантин 2.300 наши граѓани

ДИМИТРОВ: За реформските постигнувања добивме 50 милиони евра награда од ЕУ, ќе ги користиме за коронавирусот