Ознака: димитров

ДИМИТРОВ: Најголема битка за нас е да ги задржиме младите во С. Македонија и да ја направиме европска земја

ДИМИТРОВ: Благодарам Блед, време е за дома и за датум од ЕУ по десетте препораки

ДИМИТРОВ ВО ХЕЛСИНКИ: Жедта за правда е огромна, Катица Јанева е во притвор, тоа остава горчливо чувство

ДИМИТРОВ: Лага е, не сум вмешан во Рекет

ДИМИТРОВ: Шведска ни е инспирација и наш модел

Димитров со Османи за датум во Копенхаген: Потврдување на успехот на нашата приказна

ДИМИТРОВ: Имав претчувство, но немам ни фотографија ниту сум имал средба со Боки 13

(фото) ДИМИТРОВ: Во Македонија има две институции што функционираат – СЈО и кафеана!

ДИМИТРОВ: На здравје сојузништво во НАТО со Филип Рикер

ДИМИТРОВ: Не треба да се плашиме од блокади од Атина, очекувам поддршка за ЕУ