Ознака: димитров

ДИМИТРОВ: Јас искрено не можам да верувам дека Франција би направила  стратешка грешка да не ни одобри датум за ЕУ

ДИМИТРОВ: Од проблем кон шанса, од мака кон успех

ДИМИТРОВ: Нашата најважна мисија е младите дома да го најдат европскиот начин на живот

ДИМИТРОВ ТВИТНА ЗА ТУСК: Лидер со големи букви, ни дојде во клучен момент, мирно небо!

ДИМИТРОВ: Тешко ќе биде за мене да се вратам дома без датум од ЕУ и пак да им кажам догодина

ДИМИТРОВ: Првпат го запознав Раул Гонзалес, тој е прекрасен човек

МНР: Министерот Димитров доби награда од портал

Спорт 12:10

УС опен: Димитров му се испречи на Федерер во четвртфиналето

ДИМИТРОВ: Најголема битка за нас е да ги задржиме младите во С. Македонија и да ја направиме европска земја

ДИМИТРОВ: Благодарам Блед, време е за дома и за датум од ЕУ по десетте препораки