Ознака: договор

ДЕНЕСКА ВО СКОПЈЕ: Шекеринска и Брнз ќе потпишат договор за санкции од САД за кршење на човековите права од безбедносните сили

Свет 11:09

Бугарија: Партиите во идната Влада денеска ќе го потпишат коалицискиот договор

ЗА ДОГОВОРОТ СО АЛТЕРНАТИВА: ЛДП очекува Заев да ги информира за малиот коалициски партнер што доби голем дел од колачот на власта

НОВ ДОГОВОР: Дрон на фирмата на сопругот на министерката Царовска, за еден милион денари, ќе ги штити шумите на Шилегов во Скопје

ДОГОВОР СО БУГАРИЈА: За Османи емоции се проблемот, Бучковски ќе олеснува, a Мицкоски бара Заев и „вистиномерите“ да објават што содржи анексот за кој тврдеа дека не постои

КАКО Е ПОДЕЛЕНА МАКЕДОНИЈА ВО БУКУРЕШТ ПРЕД 107 ГОДИНИ: Бугарите тргувале со Штип и Кочани, за да ја добијат Кавала за Русите

ДОГОВОРОТ ОД НИВИЦИ: Тоа што е срам за милиони Македонци, гордост е за тие што и го сменија името на Македонија

Свет 16:39

По 18-годишната војна во Авганистан: САД и Талибанците потпишаа историски мировен договор

ГАРСИЈА: ЕУ мора да го спаси Договорот од Преспа

Спорт 12:51

Клоп: Влијанието на британската клима за договорот е германски хумор