Ознака: џафери

ЏАФЕРИ ЗА ПРЕДВРЕМЕНИТЕ ИЗБОРИ: Во нормални демократии ова го нема – треба да постапуваме според прописи, а не по налог

ЏАФЕРИ: Собранието се распушта на 11 февруари, новиот пратенички состав ќе го ратификува Протоколот за НАТО

ЏАФЕРИ ВО ТИРАНА: Потребна е визија за големата слика

Честитка од Џафери: Ви посакувам денешниот ден да го поминете во убава атмосфера, опкружени со вашите блиски

Собрание: Спикерот Џафери 4 дена во Белград

Џафери со Ламберц: Презедовме тешки и храбри чекори за смена на името на државата

ЏАФЕРИ: До 15 септември ќе закажам итна седница за разрешување на Катица Јанева

ЏАФЕРИ: Растевме и ги прележувавме детските болести, некои побрзо, а некои се уште траат

Џафери: Пратениците ги обзема камера, ги обзема микрофонот и што да правам?

Џафери: Груевски не побара апанажа