Ознака: европска комисија

Европската комисија предлага нови правила за банките за отпорност од економските шокови

Спорт 11:45

Европската комисија е против идејата Мундијалот да се одржува на секои две години

Свет 10:31

Европската комисија изрази загриженост поради немирите кои се случија во Црна Гора

Свет 08:57

Европска комисија: Преку 100 физички напади врз хуманитарни работници во 2021

Свет 10:27

Европската комисија изрази загриженост за владеењето на правото во Словенија

Свет 13:16

Европска комисија: Јасна победа на проевропските сили во Шпанија

Свет 11:37

ЕК: Пушењето е најголема закана за здравјето во ЕУ

Свет 10:35

Орбан: Одлуките на Европската комисија се безначајни

Свет 10:57

БРИТАНСКИ ЕКСПРЕС: Јункер наместо вода пие џин, тој е монструм кој раководи со ЕК

Свет 10:27

Се отвораат резервните падобрани, ЕУ се подготвува за хаотичен Брегзит