Ознака: фифа
Спорт 12:24

ФИФА: Пораст на бројот на навредени фудбалери и план за борба против навреди на социјалните мрежи

Спорт 11:51

Светското првенство во фудбал во 2026 година ќе се одржи во САД, Канада и Мексико

Спорт 09:45

БАРАЊА ДО ФИФА: Полска, Шведска и Чешка не сакаат да играат бараж квалификации за Светското првенство на руска територија

Спорт 14:17

ФИФА воведува нови правила за позајмување играчи од јули 2022 година

Спорт 12:06

ФИФА го прогласи Роберт Левандовски за фудбалер на 2021 година

Спорт 13:04

Алжир е победник на премиерното издание на Арапскиот фудбалски куп

Спорт 12:55

ПСЖ: Залуден обид преку ФИФА да се влијае за Меси и Паредес во репрезентацијата

Спорт 10:26

Фудбал: Најмалку 12 европски тимови сакаат да ја напуштат ФИФА поради плановите за СП на две години

Спорт 11:55

Франција не се противи на идејата Мундијалот да се одржува на секои две години

Спорт 09:19

ФИФА размислува светските првенства да се одржуваат на секои 2 години