Ознака: филипче

ТАТКОВЦИ И ДЕЦА: Таткото на ексминистерот Венко, ексминистерот Илија С. Филипче, ја брани Македонија од МАНУ-политиката на Коцарев

АЈ ШТО СИ БЕВМЕ: Филипче објави фотографија гушнати со Заев и Николовски како на матурска или на свадба и доби 2.500 лајкови за 25 минути

ФОКУС: Бившиот министер за здравство Венко Филипче само за 12 пациенти набавил лекови од Пановски за 5.000.000 евра

ДЕН ПРЕД ЗАМИНУВАЊЕТО ОД ФОТЕЛЈАТА: Филипче ѝ префрлил 2,5 милиони евра на грчка фирма за градба на Клиничкиот центар во Штип

ФИЛИПЧЕ: Не е точно дека јас сум барал лично обезбедување туку Агенцијата за национална безбедност проценила дека тоа ми е потребно

ФИЛИПЧЕ ПОБАРАЛ ОБЕЗБЕДУВАЊЕ: Му пееја песни од тераса, го величаа како Супермен против коронавирусот, сега ќе го обезбедува МВР

ФИЛИПЧЕ: Како министер заминувам горд на сработеното, бидејќи се што направивме беше исклучиво во интерес на здравјето на граѓаните

НА РАЗДЕЛБА НА ПРЕМИЕРОТ И МИНИСТЕРОТ: Филипче му подари слика на другарот Заев како благодарност за проектите во здравството

ФИЛИПЧЕ: Мијте раце, носете маски и држете растојание за да ја победиме пандемијата – тие што најчесто не советуваа во борбата со Ковид-19

ФИЛИПЧЕ: Кај нас има само еден случај на омикрон, епидемиолошката состојба останува стабилна