Ознака: франција
Свет 09:49

КОБЕЛ: Владата првпат го користи зборот „инцест“ во кампања, а на секои 3 минути во Франција некое дете е сексуално злоупотребено

Свет 12:17

ФРАНЦИЈА ПО ПУЧОТ ВО НИГЕР: Макрон денеска во Елисејската палата ќе ги презентира приоритетите на надворешната политика

Свет 09:24

ЦРВЕН АЛАРМ ВО ФРАНЦИЈА: Се очекува температурата денеска да достигне меѓу 40 и 42 степена во јужните делови од земјата

Свет 08:40

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ФРАНЦИЈА: Распоредена е бригада со 13 авиони, три хеликоптери и повеќе од 500 пожарникари на југот од земјата

Свет 13:12

МАКРОН: Лекцијата што ја научив од немирите во земјата е дека на Франција и треба враќање на авторитетот на секое ниво и ред, ред и ред

Свет 09:38

ИТНА СЕДНИЦА НА ВЛАДАТА: Макрон им нареди на министрите да направат се за да се воспостави ред на улиците во Франција

Свет 09:15

ШОЛЦ: Германија со загриженост ги следи немирите во Франција, искрено се надевам дека Макрон ќе најде решение за ситуацијата

Свет 10:06

ПЕТТА НЕМИРНА НОЌ ВО ФРАНЦИЈА: Макрон ја одложи посетата на Берлин, Борн вели 45.000 полицајци и жандарми покажуваат храброст

Свет 13:52

ФРАНЦИЈА ПРЕД ВОНРЕДНА СОСТОЈБА: Денеска погреб на тинејџерот, Макрон бара бришење снимки од социјалните мрежи за хаосот

Свет 09:56

ХАОС НИЗ ФРАНЦИЈА: Најдраматично во Марсеј, со 45.000 полицајци, оклопни возила и хеликоптери во четвртата ноќ од протестите