Ознака: франција
Свет 12:28

МВР НА ФРАНЦИЈА: Можно е да има исклучително силни тензии, властите се подготвуваат за многу запалива ситуација

Спорт 14:39

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА ЛОИ: Горештините во Париз во јули и август би можело да доведат до колапс на натпреварувачите

Свет 10:25

ПО ПОБЕДАТА НА ЛЕ ПЕН: Француските левичарски партии излегуваат на изборите обединети во коалицијата „Народен фронт“

Свет 10:26

НА АНКЕТИТЕ ВОДИ ЛЕ ПЕН: Левичарските партии во Франција заедно излегуваат на избори со заеднички кандидат против Макрон и Ле Пен

Свет 08:45

ФРАНЦУСКИ МЕДИУМИ: Шокантна е одлуката на Макрон да распише предвремени избори по поразот што го доживеа од Ле Пен

Свет 12:30

ЗЕЛЕНСКИ ВО ФРАНЦУСКИОТ ПАРЛАМЕНТ: Европа не е веќе континент на мирот, Путин е заеднички непријател на Украина и на Европа

Свет 09:38

НЕМИРИ ВО ФРАНЦУСКА НОВА КАЛЕДОНИЈА: Засилување за ставање под контрола на областите што не се под контрола

Свет 07:45

ДАРМАНИН: Француската полиција утринава уби вооружен маж, кој очигледно сакаше да ја запали синагогата во градот Руан

Свет 08:25

ВООРУЖЕН НАПАД ВО ПАРИЗ: Маж со моторна пила нападнал жена во стан, а потоа застрелал двајца полицајци во полициска станица

Свет 12:50

КИНЕСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ВО ФРАНЦИЈА: Си Џинпинг денеска ќе има средби со Емануел Макрон, како и со Урсула фон дер Лајен