Ознака: гас
Свет 09:50

ГОЛЕМА ЕКСПЛОЗИЈА ВО КЕНИЈА: Загинаа најмалку две лица, а 222 се повредени кога експлодирала цистерна што превезувала гас

РАДЕВ СО ВУЧИЌ ВО НИШ: Бугарија работи на подобрување на односите со Србија, гасната интерконекција е од суштинско значење

СРБИЈА: Утре Вучиќ, Алиев, Радев и амбасадорот на ЕУ во Србија ќе го означат почетокот на работата на интерконекторот со Бугарија

(видео) СКАПО ЗА ГРАЃАНИТЕ, СМЕШНО ЗА ПРЕМИЕРОТ: Ковачевски зад грбот на Бектеши се смееше додека тој говореше за рускиот гас

ТЕНДЕР ВО ЕУ: Европската комисија ги повика „доверливите меѓународни добавувачи на гас“ да достават понуди за периодот до 2025 година

ПОВТОРНО СКОК НА ЦЕНАТА НА ПРИРОДНИОТ ГАС: На холандската берза ТТФ денеска скокна на над 45 евра за мегават-час

ТЕНДЕРИ ЛИ СЕ, ТЕНДЕРИ: ЕСМ од бугарски Балкан јутилис ќе купува гас по 98,71 евра за мегават-час, кој во Макпетрол чини 71 евро

КОВАЧЕВСКИ: Набавката на природен гас од ЕСМ за јануари е согласно процедурите, тогаш беше избрана поевтината понуда

ЕУ ТВРДИ: Складиштата со гас во Унијата се исполнети до 84 отсто, во почетокот на зимата потрошувачката беше за 13 отсто повисока

ТАКА ШТЕДИ ЕСМ: Македонија за јануари за гас ќе плати еден милион евра повеќе на бугарската фирма, отколку што ќе чинеше од Макпетрол