Ознака: гориво
Свет 13:39

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ШРИ ЛАНКА: Го замолив Путин да ни помогне со увоз на гориво, нашата држава со недели има недостиг од енергенси

Свет 12:05

Иран заплени брод во обид да прошверцува 105.500 литри гориво, уапсени 9 членови на екипажот

Свет 13:16

Германија воведува месечна карта од 9 евра за јавниот превоз, данокот за горивата намален на дозволениот минимум во ЕУ

Свет 14:02

Иран заплени странски брод при обид да прошверцува 550.000 литри гориво од земјата

Свет 12:34

ШРИ ЛАНКА ПРЕД КОЛАПС: Ковид-19 вирее, има гориво за уште еден ден а Централната банка печати пари за плати на администрацијата

ГОРИВАТА ПОСКАПУВААТ ОД ПОЛНОЌ: Цената на бензинот и дизелот се зголемува за 1,5 денари

Свет 13:31

ВОЗАЧИ ПОЛНАТ БЕНЗИН И БЕГААТ: Германија бележи зголемување на кражбите на гориво

ЗДРУЖЕНИЕ НА ПРЕВОЗНИЦИ: Мерките на Владата не ни помагаат, возиме по старите цени а точиме гориво кое поскапува од ден на ден

НАШЕТО „НАЈЕВТИНО“ ГОРИВО: Со просечна плата во Хрватска 656 литри дизел, Грција 655, Бугарија 456, Србија 409, а во Македонија само 342

Свет 13:33

КРИЗА ЗА ГОРИВО: Британија бара 5.000 возачи на цистерни, се пријавиле само 127