Ознака: граници
Свет 13:10

ФЕЗЕР: Германија привремено ќе ги обнови проверките на сите граници на земјата за време на Европското фудбалско првенство

Свет 11:47

Австралија ги отвора границите за вакцинирани странски патници од 21 февруари

Свет 13:24

Морисон: Австралија до Велигден може целосно да ги отвори границите за странски туристи

Свет 12:36

ФРАНЦИЈА САКА НОВА МИГРАНТСКА ПОЛИТИКА: Посилни граници на ЕУ и солидарно прифаќање азиланти од другите членки

Свет 11:08

Границите на Австралија ќе бидат затворени до 15 декември

Свет 10:38

Австралија ги отвора границите за целосно вакцинираните патници од декември

ФИЛИПЧЕ: Викендов ќе донесеме одлука за отворање на границите без тест и изолација

Свет 09:18

Харадинај го предупреди Тачи: Преговарањето за прекројување на границите е национално предавство

Свет 10:23

Балкански кројачи – Вучиќ: Србија веќе ја разграничија западните земји

Свет 20:03

Меркел: На Балканот нема промена на исцртаните граници по војните