Ознака: грција
Свет 10:41

ГРЦИЈА: Во тек е реконструкција на Владата, денешната владина седница одложена

МАРИНАКИС: Ако не се почитува Договорот од Преспа, нема да бидеме подготвени повеќе од тоа што го наметнува националниот интерес

Свет 11:32

ГРЧКИ ПРАВОБРАНИТЕЛ: Грција да намали со градбите и да ја заштити природата заради стабилност на туризмот

Свет 12:30

ИСЧЕЗНА ДЕВОЈЧЕ ВО ГРЦИЈА: 11-годишната Василики Николополу исчезнала синоќа, активиран Amber alert, животот ѝ е во опасност

Свет 11:56

ИЗБОРНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ГРЦИЈА: Нова демократија победи во Грција, Мицотакис коментира дека поставената цел не е постигната

ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА: Грција се жести за името Македонија, а во замрзнувач 4 години чува 3 нератификувани меморандуми

Свет 11:00

ПЕТ ДЕНА ПО ИСЧЕЗНУВАЊЕТО ВО ГРЦИЈА: Пронајден мртов Мајк Мосли, британскиот новинар и презентер на Би-Би-Си

МИЦОТАКИС: Незамисливо е да вели дека „се идентификувам како Македонец, а официјално ќе го користам уставното име“

И ТОПЛОТЕН И ТУРИСТИЧКИ БРАН: Колони возила денеска на граничниот премин Богородица за влез од Македонија во Грција

Свет 11:48

ВО ГРЦИЈА ИСЧЕЗНА НОВИНАР НА БИ-БИ-СИ: На островот Сими се трага по Мајк Мосли, автор на емисијата „Верувај, ми, јас сум доктор“