Ознака: груби

ГРУБИ: Следната влада на Македонија ќе ја прави Али Ахмети и тој ќе ја избира, ДУИ стана клучен фактор кој СДСМ ја врати на власт

ГРУБИ: Кризата има само едно име и една адреса – Русија е виновна за инфлацијата, за неизградените автопати, меѓуетнички тензии…

ГРУБИ: Тешко ќе се најде албанска партија која ќе послужи на руско сценарио во Македонија, ние сме убедливи победници на 8 мај

ГРУБИ: Владата денеска во Филхармонија ќе одржи свечена академија по повод Албанската азбука, а во Собранието ќе бидат врачени наградите

ГРУБИ: Следниот премиер треба да го предложи Али Ахмети, но јас не верувам дека ќе бидам, всушност знам нема да бидам премиер

(видео) ГРУБИ: Од Струга до Ќафасан нема веќе „паднав во дупка и ги рушив двете гуми“, ветивме и целосно го реконструиравме патот

СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА: Вицепремиерот Груби треба да брани општо добро, а не да делува како да е вработен во Бехтел и Енка

ГРУБИ: На вчерашните средби со Ескобар се разговараше само за успешни уставни измени, а воопшто не стана збор за предвремени избори

ГРУБИ: Утре саем за вработување во Бехтел и Енка, градиме за новите генерации поврзување со Европа и ја развиваме нашата економија

ГРУБИ ЗА КОСОВСКА Т7: За иднината на нашата земја сме подготвени да се откажеме и од привремена влада и од премиер Албанец