Ознака: Гутереш
Свет 11:02

ОН: Генералниот секретар Антонио Гутереш ја прифати поканата за учество на Самитот на БРИКС во Јужноафриканската Република

Свет 12:46

ГУТЕРЕШ ОДГОВОРИ ЗА ШМИТ: ОН не е потписник на Дејтонскиот договор, ниту ОН се членка на Советот за имплементација на мирот

Свет 11:08

ОН: Генералниот секретар Антонио Гутереш го осуди вчерашниот воздушен напад во Судан во кој загинаа најмалку 22 лица

Свет 08:10

ОД ПРОТЕЧЕНИТЕ ТАЈНИ ДОКУМЕНТИ: САД веруваат дека Гутереш е прилично подготвен да удоволи на руските интереси

Свет 10:10

ГУТЕРЕШ ВО СОМАЛИЈА: Шефот на ОН доаѓа во време кога земјата е зафатена од голема суша што ги остави жителите на работ на глад

Свет 13:52

ГУТЕРЕШ: Опстанокот на човештвото зависи од управувањето со водата, две милијарди луѓе немаат пристап до здрава вода за пиење

Свет 09:43

ГУТЕРЕШ ВО КИЕВ: Генералниот секретар на ОН сe надеva дека ќе биде продолжен договорот меѓу Русија и Украина за извоз на жито

Свет 09:25

ГУТЕРЕШ ВО БАГДАД: Сакам да покажам солидарност со народот и демократските институции и поддршка од ОН на Ирак

Свет 13:03

САД ГО ОБВИНИЈА ГУТЕРЕШ: Очигледно генералниот секретар на ОН попушти пред руските закани и не почна истрага за дроновите

Свет 12:23

ГУТЕРЕШ: Сите го изневерија Мјанмар, меѓународната заедница не успеа, а Обединетите нации се дел од неа