Ознака: гвардиола
Спорт 11:52

ШВАЈНШТАЈГЕР: Гвардиола е еден од главните виновници за слабите фудбалски резултати на Германија во изминатите години

Спорт 10:55

ГВАРДИОЛА: Тоа е едноставно во фудбалот и треба да се справиш со тоа – ако изгубам, грешам, ако победам, во право сум!

Спорт 09:36

ГВАРДИОЛА ЗА РЕМИТО СО БРАЈТОН: По само 48 часа откако го испивме целиот алкохол во Манчестер покажавме зошто сме шампиони

Спорт 13:29

ГВАРДИОЛА: Сè уште сме далеку од тројната круна, но не сакам да ја освојам Лигата на шампионите, а потоа да завршам на дното

Спорт 10:04

ГВАРДИОЛА: Ние целиме на трофејот, но и другите го сакаат, сите сакаат да ја освојат Лигата на шампионите, без исклучок

Спорт 12:37

Гвардиола: Имам чувство дека Манчестер јунајтед се враќа, конечно се врати, ми се допаѓа тоа што го гледам

Спорт 13:04

Гвардиола: Не ја прикажавме нашата најдобра игра, но фудбалот е непредвидлив

Спорт 10:40

Гвардиола: Сите се забавуваа, сакав да победиме со голема разлика, но ова е Реал и 4:3 не е лош резултат

Спорт 13:23

ГВАРДИОЛА: Имавме среќа што не примивме гол, Атлетико играше подобро од нас

Спорт 11:20

ГВАРДИОЛА ЗА ВЕЧЕРНИОТ МЕЧ: Атлетико на свој терен е непредвидлив и создава проблеми