Ознака: Интер
Спорт 12:12

ИНТЕР: Мората, Тареми, Нзола и Балогун се на списокот на нероаѕурите за наследник на Лукаку, кој си замина од Милано

Спорт 09:50

ИНЗАГИ: Нема ни што да се коментира, играта со рака е 100 отсто евидентна, акцијата е нерегуларна, а Интер заслужува респект

Спорт 10:14

ИНЗАГИ ЗА 0:0 ПРОТИВ ПОРТО: Чест и пофалби, одигравме брилијантно, играчите делуваа тимски во неверојатен натпревар

Спорт 09:03

МИЛАН ПОРАЗЕН ОД ИНТЕР: Првпат по 6 години доживеаја четири порази во низа, последен пат тоа се случи во 2017 година

Спорт 13:18

Пиоли: Добро ја прочитавме играта на Интер

Спорт 11:58

Челзи одбива да го позајми Лукаку на Интер за 5 милиони евра

Спорт 12:36

Хрватот Перишиќ е на чекор пред трансфер од Интер во Челзи

Спорт 12:57

Дибала се согласи летово да се пресели во Интер за плата од 6 милиони евра по сезона

Спорт 10:08

Инзаги по поразот од Болоња: Тежок удар, но Интер може да надомести два бода на четири натпревари

Спорт 11:32

СИМОНЕ ИНЗАГИ: Сакаме да го освоиме и Скудетото и купот на Италија