Ознака: иран
Свет 13:27

Поранешниот ирански претседател Махмуд Ахмадинеџад се кандидира на вонредните избори во државата

Свет 09:40

СОЧУВСТВО ОД КИМ: Смртта на Раиси е голема загуба за Иран, тој беше извонреден државник и близок пријател на Северна Кореја

Свет 11:51

ИРАН: Врховниот лидер, ајатолахот Хамнеи, прогласи петдневна национална жалост поради смртта на претседателот Ебрахим Раиси

Свет 09:07

ЗАГИНА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ИРАН: Со Ебрахим Раиси загинаа уште осум лица кои со него патувале во хеликоптерот кој се урна синоќа

Свет 10:57

ИРАН: Не планиравме да изградиме нуклеарна бомба, но ако опстанокот на нашата земја е загрозен, нема да имаме друг избор

Свет 12:27

ИРАНСКИОТ ПРВ ДИПЛОМАТ: Санкциите на ЕУ против Иран се за жалење

Свет 11:45

МО НА ИРАН: Лажни се информациите дека во следните неколку дена ќе има испорака на борбени авиони Су-35 од Русија

Свет 09:57

ВАШИНГТОН ПОСТ: Израел вели дека ја покажал својата способност да нападне во внатрешноста на Иран

Свет 08:50

ОДМАЗДНИЧКИ НАПАД ВРЗ ИРАН: Австралија и САД побараа ограничено движење за нивните граѓани или да го напуштат Израел

Свет 09:20

ВОЕНИОТ АНАЛИТИЧАР ОГОРЕЦ: Доколку се случи одговор на Израел на нападот од Иран, тоа ќе биде чекор кон третата светска војна