Ознака: италија
Свет 09:55

СЕРИЈА ОД 49 ЗЕМЈОТРЕСИ ВО ИТАЛИЈА: Најсилниот е 4,4 степени по Рихтер, во најголемата серија во последните 40 години

Свет 11:59

КРОСЕТО: Италија останува на ставот дека нејзините сили нема да се мешаат во вооружениот конфликт во Украина

Свет 10:28

Тајани: Италија со загриженост следи што се случува на Блискиот Исток

Свет 12:15

ИТАЛИЈА: Вицепремиерот Салвини „преживеа“ гласање недоверба, по обвинувањата за врски со Русија на неговата партија Лига

Свет 14:19

ТРАГИЧЕН ПОЖАР ВО ИТАЛИЈА: Мајка и нејзините три деца изутрината ги загубија животите во нивниот стан во Болоња

УАПСЕНА ПЕНЗИОНЕРКА ЗА ПРЕБРЗО ВОЗЕЊЕ: 103-годишната Италијанка со истечена дозвола возела ноќе кај пријатели надвор од градот

ЗЕМЈОДЕЛСКИ ПРОТЕСТИ ВО ЕУ: Италијански земјоделци со трактори стигнаа во Неапол каде делат овошје на сиромашните

Свет 11:26

АЛБАНСКИ МЕДИУМИ: По мигрантите, Италија сака да ги донесе и затворениците во Албанија, како што тоа го направи Велика Британија

Свет 09:42

ЗЕМЈОТРЕСИ ВО ИТАЛИЈА: Лани имало потрес на секој половина час, вкупно се регистриани 16.307, а најсилниот бил 5,2 степени

Свет 09:23

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО ИТАЛИЈА: Загинаа тројца болничари и пациент во судир на амбулантно возило и автобус со деца