Ознака: избори
Свет 09:57

Право на глас во Катар имаат само потомците на оние кои живееле во државата во 1930 година

Свет 11:38

ПРВИ ИЗБОРИ ВО КАТАР: Има кандидатки, а право на глас имаат помалку од 10 отсто жители

ПЕТТИ ДЕН ОД ПРЕДИЗБОРНАТА КАМПАЊА: Сите насмеани и со повеќе решенија отколку проблеми на граѓаните

АХМЕТИ ОД „ОВАА ЗЕМЈА“: Оваа земја наскоро ќе биде дел од ЕУ и верувам дека оваа земја има капацитет да ги придвижи работите напред

Свет 09:00

Социјалдемократите победија во Германија, Олаф Шолц веројатно ќе биде новиот канцелар

ПОЧНУВА ИЗБОРНАТА КАМПАЊА: ВМРО-ДПМНЕ тргнува во победа од Охрид, а СДСМ од Битола

ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ: Од утре ќе „тече мед и млеко“ – официјално почнува изборната кампања

Свет 10:35

ИЗБОРИ ВО ГЕРМАНИЈА: 60 милиони Германци денеска одлучуваат за нов канцелар

Свет 11:34

Два дена до изборите во Германија, на анкетите води Олаф Шолц од социјалдемократите

Свет 10:26

Чешкиот премиер Бабиш: Брисел се меша во предизборната кампања во Чешка