Ознака: Калифорнија
Свет 11:23

Четири лица загинаа во најголемиот шумски пожар во Калифорнија годинава

Свет 12:22

Пожарот во американскиот национален парк Јосемити е надвор од контрола, од петокот 2.000 пожарникари се борат со пламенот

Свет 12:04

Шумски пожар во Калифорнија се прошири на 200 хектари земјиште, евакуирани се 350 куќи

Свет 12:50

Откриен тунел меѓу Калифорнија и Мексико за пренесување дрога долг колку фудбалски терен и опремен со струја и вентилација

Свет 13:16

Гинеколог во Калифорнија обвинет за сексуално злоставување на преку 200 жени

Свет 11:33

Снежна бура во Калифорнија, блокирани патиштата и дел од аеродромот во Лос Анџелес

Свет 10:08

Калифорнија воведува задолжителна вакцина за учениците и студентите

Свет 09:02

Бајден прогласи состојба на катастрофа во Калифорнија по увидот врз штетите од пожарите

Свет 10:06

Гувернерот на Калифорнија бара вонредна состојба поради катастрофалните пожари

Свет 10:36

Пожарот Дикси е втор по големина во историјата на Калифорнија