Ознака: Калифорнија
Свет 10:51

Голем пожар во Калифорнија, пет лица се сметаат за исчезнати

Свет 13:01

Калифорнија гори: Шумскиот пожар се прошири на 20 илјади хектари, измерени 54 степени

Свет 08:40

ПОЖАРИ ВО САД: Калифорнија прогласи вонредна состојба, 200.000 ги напуштија домовите

Најмалото бебе во светот: Сејби е девојче од Калифорнија родена со 23 см и тежина од 245 грама

(видео) Како во филмовите: Полицијата во Калифорнија не успеа, но дрво го сопре пијаниот возач

Свет 16:35

САД: Мораториум на смртната казна во Калифорнија

Свет 11:26

Катастрофален пожар во Калифорнија: Загинаа 76 лица, а 1.300 се исчезнати

Свет 09:03

КАТАСТРОФАЛНИ ПОЖАРИ ВО КАЛИФОРНИЈА: Досега 50 загинати и 6.500 изгорени куќи

Свет 11:02

ПОЖАРИ ВО КАЛИФОРНИЈА: Најмалку 25 жртви и 250.000 евакуирани

Свет 12:50

(видео и галерија) МАСАКР ВО САД: Најмалку 13 убиени во вооружен напад во кантри бар во Калифорнија