Ознака: каменос

КАМЕНОС ОД „ПРИЈАТЕЛСКА ГРЦИЈА“: Една оклопна единица и 20 минути работа е доволно да го минеме Скопиа и да стигнеме до Србија

Каменос: Ципрас греши што го поддржува веќе мртвиот Договор од Преспа

Свет 10:45

ПОЛИТИЧКИ ИГРИ ВО АТИНА: Каменос ја исклучи Кундура од пратеничката група

КАМЕНОС: Договорот за Северна е антиуставен

КАМЕНОС: Пратениците од Независни Грци ќе бидат исклучени од партијата ако и дадат доверба на Владата на Ципрас

Каменос: Ќе си дадам оставка ако во ПЈРМ биде изгласан договорот од Преспа

КАМЕНОС: Договорот од Преспа е мртов, освен ако Коѕијас и Заев под маса не договориле нешто друго

Свет 10:36

КАМЕНОС: Русија и Грција имаат традиционални односи и заедно можат да му помогнат на Балканот

Свет 18:06

Каменос демантира дека на владината седница говорел за 50 милиони евра од Сорос

„Катимерини“: На повидок нов судир поради Македонија