Ознака: канада
Свет 12:09

ТРУДО: Смртта на Aл Завахири е чекор кон побезбеден свет, Канада ќе продолжи соработка со глобалните партнери во борбата за мир во светот 

(видео) ПРЕМИЕРОТ НА ОНТАРИО ДАГ ФОРД: Честит Илинден на сите Македонци што живеат во Канада и на сите Македонци ширум светот

Свет 13:07

ПАПАТА ОД КАНАДА: Жал ми е и понизно молам за прошка за злото извршено од христијани врз 150.000 деца на домородните народи во земјата

КАНАДА ГИ УКИНА САНКЦИИТЕ КОН РУСИЈА ЗА ГАСНИТЕ ТУРБИНИ: Зимава Германците нема да можат да се греат без рускиот гас од Северен тек

Свет 13:00

ПАД НА ТЕЛЕКОМУНИКАЦИСКАТА МРЕЖА: Во Канада блокиран банкарскиот, транспортниот и владиниот пристап за милиони Канаѓани

Свет 11:13

Канада го укина тестирањето за Ковид на аеродромите поради недостиг на персонал

Свет 11:39

Кина ја обвини Канада за провокација со зголемено присуство на извиднички авиони

Свет 12:10

Трудо најави забрана за купување, пренесување и увезување оружје во Канада наесен

Спорт 11:31

Откажан фудбалскиот меч меѓу Канада и Иран, канадската публика сè уште е гневна поради соборениот патнички авион во 2020 година

Свет 11:29

Канада забрани кинеските телефони Хуавеј да имаат пристап до 5Г интернет мрежата