Ознака: карате
Спорт 12:32

БАЛКАНСКО КАРАТЕ ПРВЕНСТВО: Дебарчанката Ера Коџа со златен медал се враќа од Риека

Спорт 13:16

Македонските каратисти пристигнаа во Дубаи за Светското првенство во карате

Спорт 09:36

Осма европска титула за каратистот Дејан Недев

Спорт 10:40

Каратистката Јованоска освои деветто место во натпреварување со кати

Спорт 16:53

Македонец шампион во Москва: Каратистот Емил Павлов во финалето го совлада Самдан од Турција

Спорт 11:46

Eвропско универзитетско првенство во Загреб: Два медали за македонскиот каратист Спасеновски

Спорт 11:59

Универзијада: Селекторот Заборски ги избра македонските каратисти кои одат во Црна Гора

Спорт 11:54

МТКФ: На купот „Неа Флогита 2019“ каратисти од Македонија, Грција и Србија

Спорт 15:58

Карате: Дејан Недев со златен медал и европски шампион по 7-ми пат

Спорт 14:44

Карате: Кичевчанката Минговска освои злато на Балканското првенсво за деца во Бања Лука