Ознака: каселакис

КАСЕЛАКИС: Мицотакис го инструментализира и го лаже грчкиот народ дека Договорот од Преспа е „штетен договор, но јас го почитувам“

Свет 11:45

КАСЕЛАКИС ВО ПАЛЕСТИНА: Лидерот на СИРИЗА „наскоро започнува историско патување“, објави секретарката Рања Свингу

КАСЕЛАКИС ОД МИТИНГ ВО СОЛУН ДО МИЦОТАКИС: Ако сметате дека Договорот од Преспа е предавнички, еве ви шанса да го поништите

Свет 10:30

СИРИЗА ПРЕД НОВИ ИЗБОРИ: Најдете ми противник и одиме, порача Каселакис, кој треба да биде потврден како лидер или сменет

Свет 10:56

ПРОСЛАВА ВО АТИНА: Лидерот Каселакис со неговиот сопруг, во ЛГБТ клуб, го прославија новиот закон за истополови бракови

Свет 12:30

ИСТОПОЛОВИ БРАКОВИ И ВО ГРЦИЈА: Правите да се чувствуваме како граѓани од втор ред, му напиша Каселекис на премиерот Мицотакис

Свет 08:30

ГРЧКИ МЕДИУМИ: СИРИЗА е пред распад, Каселакис брише тројца бивши министри, поради нивни ставови против партијата

Свет 08:04

КАСЕЛАКИС ГО НАСЛЕДИ ЦИПРАС: Не сум феномен, јас сум гласот на едно општество и кажувам јасно никогаш нема да ве изневерам

Свет 09:28

СИРИЗА ИЗБИРА НОВ ЛИДЕР: Каселакис победи во првиот круг, живее во САД, волонтирал во тим на Џо Бајден и не крие дека е геј