Ознака: катица

СПЕЦИЈАЛЕН ТРЕТМАН ЗА СПЕЦИЈАЛНАТА: Болната Катица Јанева лежи кај Жан Митрев наместо во арестантско како сите притворени

ПО БОКИ 13 И НА КАТИЦА И Е ЛОШО ВО ПРИТВОР: Јанева од Шутка на преглед кај Жан Митрев

АФЕРА РЕКЕТ: Бившата специјална Јанева со лисици донесена на распит кој траеше нецел час

КРИВИЧЕН СУД: Јанева уште 30 дена во притвор

СОВЕТ НА ЈО: Катица Јанева по СЈО разрешена и од ОЈО Гевгелија

СОБРАНИЕ: Катица Јанева конечно е разрешена

СЕДНИЦА НА СОБРАНИЕ: Пратениците ќе се обидат да ја разрешат неразрешливата Катица  

ТОЧНО НА ПЛАДНЕ ВО СОБРАНИЕ: В четврток седница за разрешување на Катица Јанева, не се знае дали ќе биде јавна или затворена за јавност

ПРИВЕДЕНА ШЕФИЦАТА НА СЈО: Катица Јанева од нејзиниот дом во полициско возило, без лисици

КОЛУМНА НА ЈАНЕВСКИ: А зошто лејки мои шарени и експертски сите сте нешто изненадени и шокирани од СЈО и Катица?