Ознака: казна
Свет 13:40

Европската комисија ја казни Полска со 70 милиони евра поради внатрешните судски реформи

Спорт 12:22

ЕХФ: Казнети македонските ракометари зашто носеле различни чорапи на дуелот против Словенија

Спорт 12:15

Лукаку изјави дека жали што дојде во Челзи, сега клубот може да го казни со 600 илјади евра

Свет 13:23

Највисоката пресуда за упадот во Капитол хил е 5 години и 3 месеци затвор

Свет 11:58

Грција: Затворска казна до две години за родителите кои ги лишуваат децата од задолжителното образование

Свет 09:47

НАЈГОЛЕМА КАЗНА ДОСЕГА: 3 години и 5 месеци затвор за учесник во упадот во Конгресот на САД

ЈАР: Можно е условно ослободување за параолимпиецот Писториус кој си ја уби девојката

Свет 09:46

САД: Фејсбук ќе плати 14 милиони долари за дискриминација на Американци

Спорт 13:00

Федерико Бернардески казнет со 40 илјади евра, незаконски вработил 11 работници

ПРЕСУДА ВО ФРАНЦИЈА: Брижит Бардо ќе плати казна од 5.000 евра за навреда на ловџиите