Ознака: Кина
Свет 12:02

Пекинг во состојба на готовност поради 10 случаи на позитивни средношколци на Ковид-19

Свет 11:50

САД: Ако Кина постави воена база на Соломонските Острови ќе има соодветен одговор

КИНА: Во Шангај пријавени рекорден број од 3.590 симптоматски случаи на коронавирус и 19.923 асимптоматски случаи

Свет 11:50

МИСИЈА ВО ВСЕЛЕНАТА: Тројца кинески астронаути се вратија на Земјата по шест месеци минати во вселенската станица

Трговската размена меѓу Русија и Кина зголемена за 12,76 отсто минатиот месец

Свет 14:38

СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ: Соработката со кинески компании е суверена одлука но, Србија треба да ги разбере ризиците од тргувањето со Кина

Свет 14:10

ЛИЏИЈАН: САД систематски шират дезинформации за да ја нарушат неутралната позиција на Кина за војната во Украина

Свет 13:51

МИСИЈАТА НА КИНА ВО ЕУ: НАТО е остаток од Студената војна, постојано се шири, ја таргетира Кина и ја дестабилизира безбедноста во светот

Свет 13:10

КИНА: САД имаат корист од хаосот во Украина, санкциите кон Русија нема да го вратат мирот, треба да се посветат во решавање на кризата

Свет 13:17

ЗДРАВСТВЕН ПОТФАТ ВО ШАНГАЈ: Кина испраќа војска и илјадници лекари за да се тестираат сите 26 милиони жители на градот за Ковид-19