Ознака: Кина
Свет 13:55

Два воени чамци на Кина навлегле во територијалните води на Јапонија близу спорните острови Сенаку

Свет 13:52

ДРЖАВНА СТУДИЈА: Нивото на морето во Кина лани на рекорден максимум поради глобалното затоплување

Свет 12:20

ДИРЕКТОРОТ НА ЦИА, БАРНС: Судирот во Украина влијае врз проценките на Кина за Тајван

Свет 12:06

Пекинг затвори 40 станици во метрото и 158 автобуски линии, Шангај сè уште во „локдаун“

Свет 11:49

Фајненшл Тајмс: Кинески независни рафинерии купуваат руска нафта по ниски цени

Свет 12:02

Пекинг во состојба на готовност поради 10 случаи на позитивни средношколци на Ковид-19

Свет 11:50

САД: Ако Кина постави воена база на Соломонските Острови ќе има соодветен одговор

КИНА: Во Шангај пријавени рекорден број од 3.590 симптоматски случаи на коронавирус и 19.923 асимптоматски случаи

Свет 11:50

МИСИЈА ВО ВСЕЛЕНАТА: Тројца кинески астронаути се вратија на Земјата по шест месеци минати во вселенската станица

Трговската размена меѓу Русија и Кина зголемена за 12,76 отсто минатиот месец