Ознака: ковид-19

АСТРАЗЕНЕКА: Се повлекува вакцината против Ковид-19 откако пред судот призна дека може да предизвика ретки и опасни несакани ефекти

ГРЦИЈА: Упатства за наставниците и персоналот во училиштата за да се намали ширењето на респираторни инфекции, грип и Ковид-19

ПАК ЗАПЛАШУВАЊА СО КОВИД-19: Во Грција зголемен бројот на заразени, хоспитализирани, приклучени на апарати и на починати

ИСТРАГА ВО В. БРИТАНИЈА ЗА КОВИД-19: Посебно внимание на одлуките за локдаун од тогашниот премиер Џонсон и неговиот кабинет

САД: Администрацијата на Џо Бајден ќе издвои 600 милиони долари за тестови за Ковид-19 и пак ќе ја отвори веб-страницата за нарачки

МЕДИУМИТЕ ДА НЕ КРЕВААТ ПАНИКА: Инфекцијата со Ковид-19 ќе ја има како што го има и сезонскиот грип, вели Стевановиќ

НОВА КАМПАЊА ЗА КОВИД-19: ЕУ одобри употреба на трета адаптирана вакцина, овојпат таа е од производителот Модерна

ВАКЦИНИТЕ И КОВИД: 9.300 вакцинирани деца во Германија завршиле в болница поради нус-појави, а од тие што го прележале само 304

МИЦОТАКИС САМО ТРИ ДЕНА СО КОВИД-19: Во петокот позитивен на коронавирусот, а денеска тестот покажува дека е негативен

Свет 08:00

МИЦОТАКИС ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19: Прегратките и бакнежите во предизборниот период се пријатни, но понекогаш имаат и цена