Ознака: ковид

ПРОФ. Д-Р ДАНИЛОВСКИ: Маските треба да се симнат, изолацијата веќе не треба, освен можеби за здравствените работници и тоа до 5 дена

ПРОФ. Д-Р БЕЌАРОВСКИ: Добрата вест е дека на крајот од февруари ќе имаме колективен имунитет и за 8 Март ќе може да играте чочеци

КОВИД СОСТОЈБА: Паѓа бројот на новозаболени и процентот на позитивни од тестирањата во првите три дена од оваа година во Македонија

КОВИД-19 ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА: Починаа уште 18 лица, има 396 новозаразени од 4.858 тестирани и 207 оздравени граѓани

КОВИД СОСТОЈБА: И натаму кај нас само еден случај заразен со омикрон, додека во држави од регионот и светот пријавуваат рекордни бројки

КОВИД СОСТОЈБА: Втор ден бројот на активни случаи е помал од 5.000, низ дел од Европа забрани за јавни празнични манифестации

КОВИД СОСТОЈБА: Бројот на активни случаи падна на 4.572, не се предвидуваат дополнителни мерки за престојните празници

КОВИД СОСТОЈБА: Секој 10-ти граѓанин во Македонија имал средба со вирусот, досега дијагностицирани вкупно 222.333 случаи

ЕПИДЕМИОЛОГ ПЕТРОВИЌ: Кој ќе ја чека Нова година в кафеана, треба да биде подготвен да го помине Божик во ковид-болница на интензивна нега

КОВИД-19 ДЕНЕСКА: 15 починати, 269 заразени од направени 3.449 тестирања и 353 оздравени во последните 24 часа во Македонија