Ознака: кралица

ПОЧИНА ЛЕГЕНДАРНАТА ТИНА ТАРНЕР: Кралицата на рокенролот си замина на 83-годишна возраст по долго боледување

Свет 10:50

ДЕНЕСКА ВО В. БРИТАНИЈА: Ќе бидат крунисани кралот Чарлс III и кралицата Камила, втората сопруга по разводот со принцезата Дијана

Свет 12:05

ВО ДВОРЕЦОТ ВИНДЗОР: Официјално откриен надгробниот споменик на Елизабета Втора

Свет 09:37

ДАНСКА: Кралицата Маргарет Втора го слави својот златен јубилеј

Свет 17:18

ОПЕРАЦИЈА ЛОНДОН БРИЏ: Британските власти имаат план Ден Д+10 во случај на смрт на кралицата Елизабета

Свет 12:38

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА: Кралицата Елизабета издава под кирија куќа, која претходно била дом на нејзиниот главен градинар

Свет 12:24

ЗБОГУМ НА МОНАРХИЈАТА: Барбадос утре станува најновата република во светот, кралицата Елизабета ќе биде заменета со гувернерката Сандра Мејсон

ОДБИЕНА ПОНУДА: Британската кралица Елизабета Втора не сака награда за стари 

НА ИЗЛЕТ КАЈ КРАЛИЦАТА: Бакингемската палата ги отвори градините за посетители

Свет 23:38

Обраќање до нацијата на Елизабета Втора: Ќе го победиме и Ковид-19