Ознака: кучиња

НАПАДИ ОД УЛИЧНИ КУЧИЊА: Искасани две деца и двајца мажи во Скопје

БИЛТЕН НА ИСКАСАНИ: Кучиња искасале девојче во Центар и мажи во Ѓорче Петров и во Арачиново

ТРОЈЦА ИСКАСАНИ ОД УЛИЧНИ КУЧИЊА: Жена и маж во Центар и кривопаланчанец во Петровец

МВР: Жена на Бит пазар е искасана од улично куче, а маж во Центар од домашен миленик

КУЧЕШКА ХРОНИКА: Маж во Аеродром каснат од улично куче, жена во Велес од две домашни миленичиња, во Скопје искасани 422 граѓани

НАПАДИ ОД УЛИЧНИ КУЧИЊА: Искасано 5-годишно дете и 52-годишна жена во Скопје

НАПАДИ ОД УЛИЧНИ КУЧИЊА: Искасани две скопјанки на булевар Србија и на Јужноморавски бригади

ИСКАСАНИ ОД КУЧИЊА ВО СКОПЈЕ: Дете во Кисела Вода, жена во Долно Лисиче и двајца мажи во Аеродром и Железара

Скопје: Жена и дете искасани од улични кучиња во паркот на улица Христо Татарчев

ДЕНЕСКА САМО ДВАЈЦА НАПАДНАТИ: Искасани од улични кучиња жена и момче во Гази Баба