Ознака: Лига на шампиони
Спорт 13:59

ЕВРОПСКА РАКОМЕТНА ФЕДЕРАЦИЈА: Македонските судии Николов и Начевски ќе го судат првиот осминафинален натпревар во ЛШ

Спорт 12:59

Познати учесниците во групната фаза од Лигата на шампионите, жрепката се одржува денеска во 18 часот во Истанбул

Спорт 12:28

ЕХФ му забрани на РК Вардар да игра во Лигата на шампионите поради финансиската ситуација

Спорт 10:10

ФРАНЦУСКА ПОЛИЦИЈА: 40 илјади навивачи пробаа да влезат без билет или со фалсификат на финалето на Лигата на шампионите

Спорт 11:16

НАГЕЛСМАН: Полуфиналето во Лигата на шамиони е минималната цел на Баерн Минхен

Спорт 14:21

ЧЕТВРТФИНАЛНИ ДВОЈКИ: Челзи ќе се соочи со Реал Мадрид, Баерн Минхен со Виљареал

Спорт 12:01

Финалето од Лига на шампионите ќе се игра во Санкт Петербург, УЕФА засега не планира промена на планот

Спорт 14:34

УЕФА ЈА ПОНИШТИ ЖРЕПКАТА: Во 15 часот ќе се извлекуваат нови осминафинални двојки

Спорт 13:06

ЗАВРШИ ЖРЕПКАТА: Извлечени се осминафиналните двојки во Лигата на шампионите

Спорт 10:46

Ждрепката за осминафиналето од Лигата на шампионите закажана за 13 декември