Ознака: ЛШ
Спорт 10:53

МБАПЕ ПО КИКСОТ ВО ПАРИЗ: Во Дортмунд треба да победиме бидејќи сакаме да го заземеме првото место во групата

Спорт 11:29

ВЕЧЕРВА СТАРТ НА ЛШ: Европскиот првак М. Сити фаворит за трофејот и оваа сезона, ривали му се Реал Мадрид и Баерн Минхен

Спорт 10:04

ГВАРДИОЛА: Ние целиме на трофејот, но и другите го сакаат, сите сакаат да ја освојат Лигата на шампионите, без исклучок

Спорт 13:24

УЕФА: Извлечени двојките за осминафиналето во Лигата на шампионите, Елмас со Наполи против Ајнтрахт Франкфурт

Спорт 09:49

ЛИГА НА ШАМПИОНИ: По групната фаза одредени се сите учесници во плејофот за 2022/23

Спорт 10:12

ЛИГА НА ШАМПИОНИ: Познати 14 од вкупно 16 екипи кои за осминафиналето

Спорт 13:21

ЛИГА НА ШАМПИОНИ: ПСЖ – Јувентус на отворањето на групната фаза

Спорт 11:16

ЛШ: Виљареал со победа над Аталанта оди во осминафинале

Спорт 12:08

Лига на шампиони: Последно коло од групната фаза

Спорт 23:56

ЛШ: Баерн против ПСЖ во финалето