Ознака: макрон
Свет 15:40

МАКРОН ЗА СИ-ЕН-ЕН: За влегувањето со војска во Украина би рекол дека е каприц на Путин и последица на изолацијата по Ковид-19

Свет 12:51

МАКРОН: Должност е да ѝ помогнеме на Украина да се заштити, но не и да ја нападне Русија

Свет 00:34

МАКРОН ВО ОН: Русија мора да си замине од Украина, тоа е враќање во време колониите и империјализмот, Франција бара мир

Свет 13:10

ПАРТИЈАТА НА МАКРОН СЕ РЕБРЕНДИРА: Досегашната „Република во движење“ преименувана во „Преродба“

Свет 11:38

МАКРОН: Нема мир без правда, сторителите на злосторствата во Изјум во Украина ќе одговараат за своите постапки

Свет 13:30

МИЦОТАКИС ПО СРЕДБАТА СО МАКРОН: Грција е подготвена да се соочи со каква било закана за нејзиниот суверенитет

Свет 13:27

Макрон и Мицотакис вечерва ќе се сретнат во Париз, војната во Украина и регионалните прашања ќе бидат главна тема на разговорите

Свет 12:45

МАКРОН И ШОЛЦ ДО ВУЧИЌ: По руската агресија врз Украина, да се вложат посилни напори за нормализација на односите со Косово

Свет 12:08

МАКРОН ДО ФРАНЦУЗИТЕ: Доаѓа голема промена која ќе донесе крај на изобилството и безгрижноста

Свет 12:32

Макрон и Зеленски телефонски ќе разговараат за нуклеарната централа во Запорожје