Ознака: маски
Свет 13:04

Задолжително носење маска при полетување кон Германија и на заминување од таму

МАСКИТЕ ЛЕТААТ И ОД АВИОНИТЕ: Од 16 мај се укинува задолжителното носење маска на аеродромите и авиолетовите низ Европа

ОДЛУКА НА ВЛАДАТА: Се укинува носењето на маски во затворени простории освен во болници, аптеки, јавен превоз и домови за стари лица

КОМИСИЈА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ: Носењето маска повеќе нема да е задолжително на јавни места освен во болниците, аптеките и јавниот превоз

(фото) СВЕТСКИ ДЕН НА ШЕГАТА: Принцези, Спајдермен, Бетмен и други суперхерои денеска го преплавија плоштадот Македонија во Скопје

ПАЃААТ МАСКИТЕ И ВО УЧИЛИШТАТА: Се укинува задолжителното носење маски за учениците, но ќе мора да носат наставниците

Австрија: Се фрлаат маските, се олеснуваат ограничувањата против Ковид-19

Свет 12:23

Антоковид мерка во Грција: Задолжителна маска на отворено, 300 евра казна за неносење

Свет 12:01

Носењето маска во затворени простории е повторно задолжително во Вашингтон

РОДИТЕЛИ БАРААТ СИМНУВАЊЕ НА МАСКИТЕ: Децата в училиште по 7 часа дишат низ маски, принудени се да ги носат дури и на физичко