Ознака: маски
Свет 10:17

ФИНСКА ГИ УКИНА МАСКИТЕ: Во јавниот превоз во Хелсинки маските не се задолжителни

Свет 11:13

ВРХОВЕН СУД НА СЛОВЕНИЈА: Нема правна основа казнувањето за неносење заштитна маска

Свет 09:32

ЗАШТИТНИ МЕРКИ ВО САД: Бајден двојно ги зголеми казните за неносење маска

НEОФИЦИЈАЛНО: Маските од 1 јуни нема да бидат задожителни за носење на отворено?

МВР: Казни за 16 лица поради прекршување на полицискиот час и за 469 без маски, на денот кога ДУИ беше во публиката на стадион во Тетово

СЗО ПОВТОРНО СО СТАВОТ ОД ПОЧЕТОКОТ НА ПАНДЕМИЈАТА: Здравите луѓе да не носат маски оти се штетни за здравјето!

МВР: Казнети уште 644 лица за неносење маски

ПАНДЕМИЈА И КАЗНИ: МВР вчера казни уште 428 лица за неносење маска 

ЗАШТИТНИ МАСКИ: Вчера пад на бројот на казнети 352 лица во однос на 509 завчера

МВР: Во изминатото деноноќие во Македонија казнивме 509 лица без заштитна маска