Ознака: меркел
Свет 14:16

МЕРКЕЛ: Загрижена сум поради новиот бран на Ковид-19 во Европа, ни следуваат тешки недели

Свет 10:31

Повторно ќе ја заобиколи Македонија: Меркел на крајот на месецов ќе ја посети Грција

Свет 13:21

ПРОШТАЛНИ ПОСЕТИ ВО РЕГИОНОТ: Денеска Меркел во Турција на средба со Ердоган

Свет 09:03

МЕРКЕЛ: Европа мора да биде едногласна за да се спротивстави на економскиот, политичкиот и воениот подем на Кина

Свет 11:04

Меркел оди во проштална посета на Грција

Свет 10:27

Ден на обединување на Германија: Меркел ќе го одржи можеби последниот говор како канцелар

Свет 10:21

ВОЛТСТРИТ ЏУРНАЛ: Меркел не му кревала телефон на Бајден кога тој стана претседател на САД

Свет 09:34

Макрон ја прими Меркел во Елисејската палата, избегна да зборува за проблемите со САД

ПРОШТАЛНА СРЕДБА: Заев, Димитров и Османи одат кај Ангела Меркел во Тирана

Свет 07:39

ДЕНЕСКА НА БАЛКАНОТ: Меркел ќе руча со лидерите на БиХ, Црна Гора, Македонија и Косово