Ознака: Мицкоски

МИЦКОСКИ: Притисоците се жестоки и ќе продолжат, но ќе ги истрпам, овој Парламент нема мандат да го менува Уставот

МИЦКОСКИ ОД ОХРИД: Уставни измени во овој пратенички состав, под бугарски диктат и во овие околности во Македонија нема да има

МИЦКОСКИ: Без техничка влада, со истиве министри, дури и со Спасовски во МВР, веднаш на предвремени парламентарни избори

МИЦКОСКИ ЗА ДЕПОРТАЦИЈАТА: Денеска се сеќаваме за 7.144 наши сограѓани кои заминаа од своите домови и никогаш повторно не се вратија

МИЦКОСКИ: Власта со еврообврзницата направи штета од 18 милиони евра со кои би се изградиле 10 современи училишта

МИЦКОСКИ: Простувањето е личен подвиг во кој човекот ги победува своите слабости, недостатоци и грешки кои сите ние ги имаме

МИЦКОСКИ: Владеењето на правото во 2022 е 19 места пониско рангирано од 2015, потребни се избори за Македонија да тргне напред

МИЦКОСКИ: Покриеноста на увозот со извоз најмала во последниве 8 години, на ДУИ и СДСМ најважна цел им е личното богатење

МИЦКОСКИ: Гоце Делчев е нашиот херој, денеска е голем ден за секој честит Македонец и за Македонија, која ја ограбија и ја поделија

МИЦКОСКИ: Али Ахмети од неговите хациенди во Зајас раскажува басни за 2001-ва, дезертерот Ковачевски слуша, а народ гладува